KONST / Litografier / Litografier 9535217
*
nr 953 5217
Ursula Schütz
(f. 1935), Sverige
Litografier, 2 st. Ursula Schütz, numrerade och signerade, motivet: 24x24 + 20x20
Ursula Schütz-Stenqvist, tysk-svensk bildkonstnär född 1935 i Nürnberg.
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2015
kl 18:47:50
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ursula Schütz
Ursula Schütz-Stenqvist, tysk-svensk bildkonstnär född 1935 i Nürnberg.
Läs mer om Ursula Schütz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ursula schütz
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
-
8183 Färglitografi
Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
*
Ursula Schütz
Ursula Schütz-Stenqvist, tysk-svensk bildkonstnär född 1935 i Nürnberg.
Läs mer om Ursula Schütz
nr 953 5217
Ursula Schütz
(f. 1935), Sverige
Litografier, 2 st. Ursula Schütz, numrerade och signerade, motivet: 24x24 + 20x20
Ursula Schütz-Stenqvist, tysk-svensk bildkonstnär född 1935 i Nürnberg.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2015 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ursula Schütz
Ursula Schütz-Stenqvist, tysk-svensk bildkonstnär född 1935 i Nürnberg.Läs mer om Ursula Schütz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ursula schütz
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32 -
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31 -
8183 Färglitografi
Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37



